ANTALYA MURATPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2016 - 2017 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

2016 - 2017 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

Saygı değer yöneticilerim, öğretmen arkadaşlarım, değerli veliler sevgili öğrencilerim; 2016-2017 eğitim öğretim yılına başlamanın sevincini ve heyecanını hep birlikte yaşıyoruz. Bu anlamlı günde, geleceğimizin inşasında önemli yeri olan öğrencilerimiz okullarına, arkadaşlarına, öğretmenlerine, idarecilerine kavuşmanın mutluluğu ve sevincini yaşamakta, bu güzel nesli şekillendiren değerli öğretmenlerimiz de geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızı yetiştirmenin haklı gururunu yaşamaktadırlar. Öğretmenlik emek, özveri, sabır, hoşgörü gerektiren, öğreten ve öğrenen arasında güven ve sevgi ilişkisine dayanan bir meslektir.

İçinden geçtiğimiz bu zor günlerde; Türkiye’nin geleceğinde söz sahibi olacak evlatlarımızı yetiştirme sorumluluğumuzun ne denli anlamlı olduğunu biliyoruz. Ülkelerin gelişmişliği bireylerine verdiği önemle ölçülür. En büyük yatırım evlatlarımızın geleceğine yapılan yatırımdır. En öncelikli hedefimiz iyi yetişmiş, saygılı, dürüst ve adaletli, kâinatı tanıyan, akleden (düşünen), kendine güvenen, iletişim ve girişimcilik becerisine sahip, araştıran, sorgulayan, Türkçemizi doğru ve etkili kullanan, vatanını ve milletini seven, milli ve manevi değerlerine bağlı kültürel değerlerini koruyan, doğru bilgiye ulaşabilen, yorum yapabilen, başkalarının özgürlüğünü ihlal etmeden kendini özgürce ifade edebilen, değerleri ile hayat felsefesini oluşturmuş, ülkesi ve bütün insanlık için çalışan, bireyler yetiştirmektir. 

Bu ülkenin en değerli varlıkları olan öğrencilerimizin bilinçli hareket ederek bu eğitim öğretim yılında da daha büyük başarılara imza atacaklarına olan inancım tamdır. Yeter ki kendilerine, yeteneklerine güvenerek, yüksek hedeflerle, planlı ve sürekli bir şekilde çalışsınlar ki eğitim öğretim yılı sonunda Muratpaşa olarak başarılarını hep birlikte alkışlayacağız. Ancak asla unutulmamalıdır ki tesadüfen gelen başarı yoktur. Her başarının arkasında alın teri, emek vardır. Hiç kimse başarı merdivenini elleri cebinde tırmanmamıştır. 

Bu vesileyle desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Sayın Kaymakamımız Sedat Sırrı ARISOY’a, idarecilerimize, öğretmenlerimize öğrencilerimize, tüm çalışma arkadaşlarıma, desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen ve devamlı yanımızda olan velilerimize, okul aile birliği üyelerine ve sivil toplum kuruluşlarına sağlık, mutluluk ve başarı dolu bir eğitim- öğretim yılı geçirmenizi temenni eder sevgi ve saygılarımı sunarım. 

 

 

Mehmet KARABACAK

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Sinan Mahallesi 1250 Sokak No 9 Kat 5 07040 Muratpaşa Antalya - 242 247 84 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.