Haberler HACI DUDU MEHMET GEBİZLİ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ AB PROJESİ BİR SARSINTI BİN EL (BİR-SAR)

HACI DUDU MEHMET GEBİZLİ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ AB PROJESİ BİR SARSINTI BİN EL (BİR-SAR)

Muratpaşa Kaymakamlığı, Antalya İl Müftülüğü, Kepez Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından desteklenerek, Hacı Dudu-Mehmet Gebizli Anadolu İmam-Hatip Lisesi tarafından hazırlanan Avrupa Birliği Gençlik Programı 1.2 Ulusal Gençlik Girişimleri Projesi, Bir Sarsıntı Bin El BİR-SAR –Your Thousand Hands for Quake- projesi okul gönüllü gençlerinden oluşan Kardelen Topluluğu tarafından, Okul Müdürü Sn. Yusuf Aksoy ve Arapça Öğretmeni Sn. Encümen Bayram yönetiminde uygulanmaktadır.

Bir-Sar Projesi, 23 Ekim 2011 Van Depremi sonrasında zor kış ve hayat şartlarına dayanamayarak ilçemiz Muratpaşa’ya  göç eden ve geri dönüş yapmayan Vanlı ilköğretim çağındaki çocuklara yardım eli uzatmak amacıyla hazırlanmış bir projedir.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz desteğiyle İstiklal İlköğretim Okulu, Barbaros İlköğretim Okulu, Güvenlik İlköğretim Okulu ve Gültekin İlköğretim Okulunda tespit edilen depremzede çocuklar, proje yararlanıcısı olarak belirlenen hedef kitleyi oluşturmaktadır.

Gönüllü proje öğrencileri, Proje Döngü Yönetimi(PCM), Deprem ve Etkileri AKUT Arama Kurtarma Yöntemleri ve deprem simülasyon eğitimlerine katılarak önce kendi yeterliklerini artırmayı, böylece depremzede kardeşlerine mümkün olan en iyi şekilde destek vermeyi amaçlamaktadır.

İlköğretim öğrencileri ile düzenlenen etkinlikler, okul müdürleri ve okul rehber öğretmenleriyle iletişim ve işbirliği halinde yürütülmektedir.

Altı ay devam edecek projenin nihayetinde, gönüllü öğrencilerin sivil toplum anlayışını kazanmaları, yararlanıcı ilköğretim öğrencilerinin ise sosyal ve akademik yönden gelişim göstermeleri hedeflenmektedir.

birsarbirsarbirsarbirsarbirsarbirsar

birsar

 Yayın:12.12.2012 - Güncelleme:01.03.2013 - 09:48 - Görüntülenme:2214