Haberler OKUL ÖNCESİNDE AB ÇOK ORTAKLI OKUL PROJESİ

OKUL ÖNCESİNDE AB ÇOK ORTAKLI OKUL PROJESİ

OKUL ÖNCESİNDE AB ÇOK ORTAKLI OKUL PROJESİ

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları kapsamında, Antalya merkez anaokullarından Ayten Çağıran Anaokulu tarafından koordine edilen 2012-2014 Comenius projesi TEAPOT (The European Artefacts: Project of Theatrics) ilk toplantısı geçtiğimiz günlerde ilimizde gerçekleşti. Proje toplantıları dışında kalan saatlerde, Avrupalı öğretmenlerin ilimizin doğal güzelliklerini de tanımaları için kültürel geziler düzenlendi.

İngiltere, İrlanda, Fransa, Slovenya ve Türkiye ortaklığında yürütülecek olan projede, ortak beş anaokulunun müfredatında paralel etkinlere yer verilerek eğitim-öğretim uygulamalarında uyum sağlanması amaçlanıyor.  

Avrupa ülkeleriyle iş birliği yaparak okul öncesi eğitimin kalitesini artırmak ve kültürel diyaloğu geliştirip öğretmenlerin okul öncesi yaklaşım ve tekniklere dair bilgi ve yöntemlerini geliştirmeyi amaçlayan TEA-POT Projesi, Avrupalı öğretmenleri Antalya´da bir araya getirdi.

Muratpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından desteklenen projenin ilk ev sahipliğini proje koordinatörlüğünü de üstlenen Ayten Çağıran Anaokulu yaptı. Proje kapsamında, okul seraları, sağlıklı beslenme, geleneksel yemekler, unutulmuş meslekler ve okul müzelerinin kurulması gibi birçok faaliyetin proje websitesi ve diğer iletişim araçlarıyla paralel izleme yöntemleri kullanılarak yürütülmesi yer alıyor.

Ülkemizin ve okul öncesi eğitim uygulamalarımızın tanıtılacağı proje kapsamında, küçük yaştaki öğrencilere Avrupa´yı tanıtmak ve öğrencilerde erken yaşlarda yabancı dil öğrenme isteği yaratmak gibi alt hedefler de yer alıyor.

OKUL ÖNCESİNDE AB ÇOK ORTAKLI OKUL PROJESİOKUL ÖNCESİNDE AB ÇOK ORTAKLI OKUL PROJESİOKUL ÖNCESİNDE AB ÇOK ORTAKLI OKUL PROJESİOKUL ÖNCESİNDE AB ÇOK ORTAKLI OKUL PROJESİOKUL ÖNCESİNDE AB ÇOK ORTAKLI OKUL PROJESİOKUL ÖNCESİNDE AB ÇOK ORTAKLI OKUL PROJESİ

 

 

 Yayın:27.11.2012 - Güncelleme:21.05.2013 - 08:42 - Görüntülenme:392