ANTALYA MURATPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya Muratpaşa Mustafa Asım Cula Ortaokulu Erasmus Okullararası Değişim Ortaklıkları

Community  League for Environmental Action Network-Çevresel Eylem Ağı  Toplum Birliği Projesi
Antalya Muratpaşa Mustafa Asım Cula Ortaokulu Erasmus  Okullararası Değişim Ortaklıkları

T.C Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Okul Eğitim Koordinatörlüğü tarafından yürütülmekte olan Erasmus+  Okullararası Değişim Ortaklıkları faaliyeti kapsamında 2018 yılı Teklif Çağrısı döneminde  Mustafa Asım Cula Ortaokulu ‘nun başvurduğu  Community  League for Environmental Action Network-Çevresel Eylem Ağı  Toplum Birliği projesi ilk toplantısına 18/25 Kasım 2018 tarihleri arasında Hollanda, İngiltere, Almanya,İtalya ve İspanya’dan gelen proje ortaklarına ev sahipliği yapmıştır. 

Bu projenin genel amacı, gözlem temelli bir sosyal öğrenme yaklaşımını ortaya koyarak sadece ulusal anlamda değil Avrupa boyutunda okullar olarak proje katılımcılarını sürdürülebilir bir çevre hakkında becerilerini tam olarak geliştirebildikleri koşulları oluşturarak çevre sorunlarına ve çözümlerine odaklanarak  yenilikçi ve bilimsel yaklaşımlarla farkındalık yaratmaktır.

Projede çalışacak öğretmen ve öğrenciler bütün kültürleri demokratik bir ruh halinde destekleyen ve kabul eden öğrenme deneyimleri yaşayarak bunu topluma aktaracaklardır.

Proje, manevi olarak ise öğrenme sürecinde kişisel özgürlük ve kararlara saygı duymayı, farklı bakış açıları arasında uzlaşma arama, kişisel sorumlulukların bilincinde olma, farklı kültürler arasında empati kurmayı kazandıracaktır. 

Sinan Mahallesi 1250 Sokak No 9 Kat 5 07040 Muratpaşa Antalya - 242 247 84 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.