ANTALYA MURATPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çocuk ve Genç Psikolojisi, Ergenlik Dönemi İletişimi

2020-2021 Eğitim Öğretim yılı DÖGEP kapsamında planlanan eğitimlerimizin ikicisi olan 'çocuk ve genç psikolojisi, ergenlik dönemi ve sorunları, ergenlerle etkili iletişim, modern çağda yeni neslin duygu, düşünce ve davranışlarını anlamak' konulu seminerimiz covid 19 tedbirleri kapsamında zoom.us üzerinden planlandı.
Çocuk ve Genç Psikolojisi, Ergenlik Dönemi İletişimi

İlçemize bağlı resmi/özel ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim kurumlarında görev yapan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerine yönelik hazırlanan seminer, Antalya Bilim Üniversitesi Öğretim Üyesi Sayın Dr.Murat Kaplan'ın sunumları ile gerçekleştirildi. Bireylerin temel ihtiyaçlarına değinerek sunumuna başlayan Sayın Kaplan, yüz tanımanın iletişim kurmadaki önemine değindi. Bu konuda yapılan araştırmalardan bahsetti. İnsan psikolojisini anlamadan öğretmenlik yapmanın mümkün olmadığını, Eğitim Fakültesi sonrasında da öğretmenlerin bu alanda öğrenmelerini sürdürmelerini, eğitmenliği seçtiysek nesillerin psikolojik değişimlerini takip etmek zorunda olduğumuzu, alınan eğitimlerin uygulamaya geçmediği taktirde bir önem taşımadığını ve öğretmenlerin dinamik şekilde gelişimlerini sürdürmelerini, bunu yaparken de öğretmenlerin fizyolojik sağlıklarının konu üzerindeki önemine vurgu yapan Sayın Kaplan, öğretmenlerimizin sorularını cevaplandırarak sunumun tamamladı. Din Öğretiminden Sorumlu Şube Müdürümüz Sayın Kenan TÜRK'ün başkanlığında Dögep koordinatör öğretmenleri Mehmet ALTINTOP, Fatma ÇİVİ ve Esma ALBAYRAK'ın hazırladığı programa ilçemize bağlı kurumlarda görev yapan 240 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi öğretmeni katıldı.

İlgili eğitim sunumu için linki tıklayınız.

 

19-11-202019-11-202019-11-202019-11-2020

Sinan Mahallesi 1250 Sokak No 9 Kat 5 07040 Muratpaşa Antalya - 242 247 84 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.