ANTALYA MURATPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ ÖĞRETMENLERİ GELİŞİM EYLEM PLANI EKİM AYI ETKİNLİĞİ KAPSAMINDA MEVLEVİHANEYİ ZİYARET ETTİ.

Antalya Muratpaşa İlçesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmen Gelişim Eylem Planı Ekim Ayı Etkinliği, 24/10/2018 tarihinde Kaleiçi’nde bulunan Antalya Mevlevihanesi’nin ziyareti ve tanıtımı şeklinde gerçekleştirilmiştir.
DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ ÖĞRETMENLERİ GELİŞİM EYLEM PLANI EKİM AYI ETKİNLİĞİ KAPSAMINDA MEVLEVİHANEYİ ZİYARET ETTİ.

Akdeniz Üniversitesi Dr. Öğretim Üyesi Mehmet Şahin tarafından Mevlevihane,  tarihi açıdan tanıtılmıştır. Mevlevihanenin faaliyette olduğu dönemlerdeki toplum üzerindeki olumlu etkisi ve günümüz insanının ihtiyaçlarına cevap verebilme durumu konuşmacı tarafından değerlendirilmiştir. Etkinlik 75 DKAB Öğretmeninin katılımı ile gerçekleştirilmiştir.

Etkinliğin sonunda katılan öğretmenlerimiz için mini bir anket hazırlanmıştır.  Anket çalışmasına katılan 50 öğretmenimizin tamamı programı beğendiğini beyan etmiştir. Öğretmenlerimizden bu tür çalışmalara gönüllü destek olmak isteyenlerin iletişim bilgileri kaydedilmiştir. Öğretmenlerimizden öğrenciler için de benzer bir tanıtımın yapılması talep edilmiştir. Mevlevihane’ye öğrencilerini getirmek isteyen öğretmenlere iletişim kanalları bildirilmiştir. Mevlevihane’de Türk İslam Sanatları alanında kurslar ve çeşitli mesleki konularda eğitimler olursa öğretmenlerimiz katılım sağlamak istedikleri anket kağıdında belirtmişlerdir. 

Bu etkinlikte, katılımcıların Antalya’nın kültür mirası olan Antalya Mevlevihanesi’nin tanımaları ve Mevlevihane’de gerçekleşen kültürel ilmi etkinliklerden haberdar olmaları hedeflenmiştir. 

31-10-201831-10-2018

Sinan Mahallesi 1250 Sokak No 9 Kat 5 07040 Muratpaşa Antalya - 242 247 84 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.