ANTALYA MURATPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ ÖĞRETMENLERİ GELİŞİM PLANI (DÖGEP)

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri Gelişim planı (DÖGEP) Kasım ayı etkinliği kapsamında İlçemiz Hacı Dudu Mehmet Gebizli Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda
DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ ÖĞRETMENLERİ GELİŞİM PLANI (DÖGEP)

 “Peygamber Efendimizin Eğitim Anlayışı” konulu konferans düzenlendi. Konferans Akdeniz Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Din Eğitimi Anabilim Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Şeref Göküş tarafından verildi. Konferansta İlçemiz Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenlerine Peygamber Efendimiz (sav)’ın eğitim anlayışı ve metotları ile ilgili bilgiler verildi. 

Peygamber Efendimizin hitap tarzının ne kadar başarılı olduğunu Hz. Hatice ile başlayan tebliğin veda hutbesinde binlerce insana ulaşmasından anlayabileceğimizi vurgulayarak konuşmasına başlayan Dr. Şeref Göküş, Peygamberimizin kullandığı eğitim metotlarını modern dönemde dikkate almanın önemini vurguladı. 

 Peygamber Efendimizin eğitim metotlarının günümüze nasıl aktarılabileceğiyle ilgili konulara değinirken, temel eğitim prensibinin ‘sevgi ve merhamet’ olması gerektiğini vurguladı.

En iyi öğretmenin en çok materyal kullanan ve en çok farklı duyulara hitap edebilen öğretmen olduğunu söylerken ferdi farklılıkların ve tedrici ilkelerin göz ardı edilmemesi gerektiğini belirtti. Ferdi farklılıkların göz önünde bulundurulmasının  derse ilgiyi arttıracağını belirtti. Konferans sonunda öğretmenlerimizin soruları soru-cevap bölümünde yanıtlandı.

30-11-201830-11-201830-11-201830-11-201830-11-201830-11-2018

Sinan Mahallesi 1250 Sokak No 9 Kat 5 07040 Muratpaşa Antalya - 242 247 84 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.