ANTALYA MURATPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Halil ÜNAL'ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Halil ÜNAL'ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Değerli Meslektaşlarım, 

 

        Öğretmenlik, bitmeyen bir sevdadır; karşılık beklemeksizin verilen emek, vatanını, milletini, kendini nefsinin önüne koymak, bir çocuğun gülümsemesiyle mutlu olmaktır. Öğretmenlik, geleceğe ışık tutup, aydınlık yarınlara giden çocuklarımızın elinden tutmaktır. 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda sevgi, saygı, hoşgörü, nezaket içerisinde yaşamayı öğretip, birlik ve beraberliği sağlamak ve bunu onlara öğretmektir.

        Öğretmenlik, kutsal bir meslek olmakla birlikte aynı zamanda bir sanattır. Hatta sanatların en güzelidir. Bir öğretmen yıllar sonra geri dönüp baktığında, geçmişini anımsadığında, hayatına ışık tuttuğu miniklerin şimdi de nerelere geldiğini gördüğünde gurur duyulası en güzel mesleğe sahip olduğunu anlar. İşte bu yüzden öğretmenlik kutsal bir meslek ve en güzel sanattır. Bireyler, öğretmenin elinde şekillenir, olgunlaşır ve hayata hazırlanır. Bunun için de heyecanımızı diri tutmalı ve ideallerimizi yeniden kuşanmalı ve bir gönül eri gibi çalışmalıyız. Yaptığımız sanatla nice sanatların ortaya çıkacağını bilmeliyiz.

        Bu duygularla; Tüm mesai arkadaşlarımın öğretmenler gününü yürekten kutluyor, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere aramızdan ayrılan öğretmelerimize Allah'tan rahmet, emekli olanlarımıza sağlıklı ve güzel bir ömür, mesleğe yeni başlayan öğretmenlerimize başarılar diliyor; hepinize  selam, sevgi ve saygılar sunuyorum.

Halil ÜNAL

Muratpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü

Sinan Mahallesi 1250 Sokak No 9 Kat 5 07040 Muratpaşa Antalya - 242 247 84 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.