ANTALYA MURATPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İŞKUR Personeli KKD Teslimi

Okullarımızda temizlik elemanı olarak toplum yararına program çerçevesinde işkur tarafından istihdam edilen personelimize, görevlerinde kullanılmak üzere kişisel koruyucu donanımları teslim edildi. 
İŞKUR Personeli KKD Teslimi

Tuvalet temizliğinde kullanılmak üzere kimyasallara karşı dayanıklı Vital 124 sarı eldivenleri, bahçe temizliğinde kullanılmak üzere giyecekleri İş güvenliği yelekleri ve tozlu ortamlarda kullanmaları gereken ventilli toz maskeleri çalışanlarımıza imza karşılığı teslim edildi. İlçemiz İş Güvenliği Uzmanı Uzm. Öğr. Metin SAĞLAM tarafından verilen eğitim de kişisel koruyucu donanımların kullanmalarının önemi ve kullanım şekilleri anlatıldı. Ayrıca bahçe temizliği yaparken iş güvenliği yeleklerinin giyilmesinin çok önemli olduğu, iş güvenliği yeleklerimizin arkasında yazan "ÖNCE İŞ GÜVENLİĞİ" yazısının bütün Öğrencilerimiz tarafından okunacağını ve okullarımızda bir farkındalık yaratmak için bunun çok önemli olduğu vurgulandı. Tuvaletlerin sadece temizliği değil orada yapılacak hijyenin de çok önemli olduğu okul içindeki bütün alanlarda hijyen kurallarının uygulanması gerektiği ve bunların nasıl yapılacağı anlatıldı.

Kişisel Koruyucu donanımların sağlanmasında katkılarından dolayı İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Mehmet KARABACAK’a teşekkürlerini arz eden İş Güvenliği Uzmanı Uzm. Öğr. Metin SAĞLAM “Çalışanlarımızın ve öğrencilerimizin sağlığı sizin yapacağınız itinalı temizlikten geçeceğini unutmayın. Okullarımız size emanet” dedi.

Sinan Mahallesi 1250 Sokak No 9 Kat 5 07040 Muratpaşa Antalya - 242 247 84 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.