ANTALYA MURATPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İSTİKLAL MARŞI’NIN KABULÜNÜN 98. YIL DÖNÜMÜ VE MEHMET AKİF ERSOY’U ANMA GÜNÜ

İSTİKLAL MARŞI’NIN KABULÜNÜN 98. YIL DÖNÜMÜ VE MEHMET AKİF ERSOY’U ANMA GÜNÜ

“12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü” ilçemiz Aldemir Atila Konuk Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin hazırlamış olduğu programla kutlandı.

AKM’de düzenlenen törene Antalya Vali vekilimiz Nurettin Ateş, Muratpaşa Kaymakamımız Sedat Sırrı Arısoy 3. Piyade Eğitim Tugay ve Garnizon Komutan vekili Albay Yıldıray Yalçın, Büyükşehir Belediyesi Başkan vekili Abdurrahman Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürümüz Yüksel Arslan, Muratpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Halil Ünal ile kurum ve kuruluşların temsilcileri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşu ve Antalya Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören, ilçemiz Aldemir Atila Konuk Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmeni Kadir Erzin’ın Mehmet Akif Ersoy ve İstiklal Marşı konulu konuşması ile devam etti. Mehmet Akif Ersoy Konulu şiir ve kompozisyonların okunmasının ardından Vali vekilimiz Nurettin Ateş, 3. Piyade Eğitim Tugay ve Garnizon Komutan vekili Albay Yıldıray Yalçın, Büyükşehir Belediyesi Başkan vekili Abdurrahman Yılmaz ilkokul, ortaokul ve liseler arasında yapılan şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerini verdiler.

İlçemiz Aldemir Atila Konuk Anadolu Lisesi öğrencileri ve öğretmenlerinin hazırladığı, program salonda bulunan seyirciler tarafından büyük bir beğeniyle izlendi. ,

AKM’de düzenlenen törenin ardından program, protokol üyeleri ve davetlilerin fuaye alanındaki resim sergisini gezmesiyle son buldu.

12-03-201912-03-201912-03-201912-03-201912-03-201912-03-2019

Sinan Mahallesi 1250 Sokak No 9 Kat 5 07040 Muratpaşa Antalya - 242 247 84 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.