ANTALYA MURATPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kültür ve Medeniyetimizin Eğitim Anlayışını Yansıtan Temel Eserler ve Klasik Metinler

2020-2021 Eğitim Öğretim yılı DÖGEP kapsamında planlanan eğitimlerimizin üçüncüsü olan "Kültür ve Medeniyetimizin Eğitim Anlayışını Yansıtan Temel Eserler ve Klasik Metinler" konulu program, uzaktan gerçekleştirildi
Kültür ve Medeniyetimizin Eğitim Anlayışını Yansıtan Temel Eserler ve Klasik Metinler

2020-2021 Eğitim Öğretim yılı DÖGEP kapsamında planlanan eğitimlerimizin üçüncüsü olan "Kültür ve Medeniyetimizin Eğitim Anlayışını Yansıtan Temel Eserler ve Klasik Metinler" konulu program, Akdeniz Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Yeni Türk Edebiyatı Ana Bilim Dalı Başkanı Doç.Dr Bedia KOÇAKOĞLU'nun sunumu ile Covid-19 tedbirleri kapsamında uzaktan gerçekleştirildi. İlçemize bağlı resmi/özel ilkokul,ortaokul ve ortaöğretim kurumlarında görev yapan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerine yönelik hazırlanan seminer, Şeb-i Arus münasebetiyle Mevlana'yı anarak başladı. 

Medeniyetimizdeki modernleşmenin eserlere yansıması konusu ile devam eden sunumda dünya üzerinde yayılan nihilizm, pozitivizm gibi akımların edebiyata etkisinden ve Osmanlı'daki aydınların bu akımlardan nasıl etkilendiğinden bahsedildi.

Edebiyat ve romanlarda modernizmin etkisi üzerine yapılan  araştırmaları  anlatan Doç Dr. Bedia KOÇAKOĞLU, konuyla ilgili örnek video ve alıntılarla sunumunu gerçekleştirdi.

Din Öğretiminden Sorumlu Şube Müdürümüz Sayın Kenan TÜRK'ün başkanlığında Dögep koordinatör öğretmenleri Mehmet ALTINTOP, Fatma ÇİVİ ve Esma ALBAYRAK'ın hazırladığı programa ilçemize bağlı kurumlarda görev yapan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi öğretmenleri katılım sağladı.

 

Sinan Mahallesi 1250 Sokak No 9 Kat 5 07040 Muratpaşa Antalya - 242 247 84 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.