ANTALYA MURATPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yönetici ve Öğretmen Gelişimi Projesi (YÖGEP) Aralık Ayı Etkinliği Kapsamında Seminer Düzenlendi.

İlçemiz Antalya Anadolu İmam Hatip Lisesi koordinatörlüğünde Hacı Dudu Mehmet Gebizli Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi toplantı salonunda, Merkez İlçelerde bulunan imam Hatip Liseleri ve Ortaokullarında görevli idarecilere YÖGEP kapsamında Akdeniz Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Şeref GÖKÜŞ "Peygamber Efendimizin Eğitim Metodları" konusunda sunum yaptı.
Yönetici ve Öğretmen Gelişimi Projesi (YÖGEP) Aralık Ayı Etkinliği Kapsamında Seminer Düzenlendi.

Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüzün Anadolu İmam Hatip Liseleri ve İmam Hatip Ortaokulları Vizyon Belgesinde belirtilen kısa adı YÖGEP olan “Yönetici ve Öğretmen Gelişimi” Aralık ayı programı İlçemiz Antalya Anadolu İmam Hatip Lisesi koordinatörlüğünde gerçekleştirildi. Program, Muratpaşa  İlçe Milli Eğitim  Şube Müdürü Mehmet Akay’ın açılış konuşmasıyla başladı.

Programda, Akdeniz Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Şeref GÖKÜŞ katılımcılara “Peygamber Efendimizin  Eğitim Metodları” konusunda seminer verdi. 

Dr.Şeref GÖKÜŞ, peygamber efendimizin sosyal yaşamda ashabıyla ve çevresindeki diğer insanlarla olan iletişim ve  etkileşim de kullandığı yöntemler hakkında bilgi verdi. Dr. Şeref GÖKUŞ, “Peygamber Efendimiz,ona inanan ya da inanmayan herkes tarafından Emin, Adaletli, Mütevazi, Güler yüzlü, Sorulara açık, Merhametli, Pozitif olarak tanınıyordu. Bu özelliklerin bütün idarecilerce örnek alınarak içselleştirilmesi gerekir. Güven ve adalet kurumları ayakta tutan temel unsurlardır. Güven ve adaletin sayesinde kurumsal aidiyet ve işbirliğinin gelişebilir.” dedi.

İl Milli Eğitim Şube Müdürümüz Muhammed ÖZDEMİRCİ , programın sonunda Dr. Şeref GÖKÜŞ’e küçük bir hediye takdim ederek  katılımından ötürü tüm katılımcılar adına teşekkür etti.

Muratpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, değerli katkılarından dolayı Dr.Şeref GÖKÜŞ hocamıza ve seminere katılan merkez İlçeler İmam Hatip Liseleri ve İmam Hatip Ortaokulları İdarecilerine teşekkür ederiz…

 

24-12-201824-12-201824-12-201824-12-201824-12-201824-12-201824-12-2018

 

Sinan Mahallesi 1250 Sokak No 9 Kat 5 07040 Muratpaşa Antalya - 242 247 84 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.